Черви
калифорнийский червь
удобрения
Биогумус
вермикомпост
вермитехнологии
вермикультивирования
 
Меню сайту
Каталог статей
Статті [24]
Партнери
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Пошук
Пошук
Головна » Статті » Статті

Вермікомпост (біогумус) – повносистемне добриво для рослин

На дощового черв'яка – великого трудівника, свого часу названого першим плугом на землі, звернули увагу ще древні дослідники. Дослідження сучасної науки свідчать про те, що діяльність дощових черв'яків у створенні вермікомпосту (біогумусу) є істотним чинником у підвищенні родючості ґрунтів.

Робота, яка виконується мільярдами дощових черв'яків, величезна. Якщо врахувати лише м'язову роботу, яку вони виконують, риючи нори і переміщуючи землю на поверхню, то тільки це становитиме чималий енергетичний ресурс, використання якого для потреб землеробства обіцяє значний зиск.

Діяльність дощових черв'яків не обмежується лише перемішуванням ґрунту. При проходженні через кишечник черв’яка, ґрунт змінює свій хімічний склад, і що особливо важливо – структурний. Не може бути сумніву, що оволодіння методами максимального використання діяльності дощових черв'яків може суттєво сприяти перетворенню ґрунтів у структурні, високородючі угіддя.

Черв'як – це "фабрика" яка швидко і у великій кількості виготовляє речовину, необхідну для сучасного рослинництва. Продукт життєдіяльності дощових черв'яків – перероблені ними органічні рештки: гній, солома, листя, бур'яни, тирса, промислові відходи, тощо, мають назву вермікомпосту або біогумусу і містять в собі всі необхідні для рослин елементи живлення. При внесенні його на поля ґрунти відновлюють свою родючість, а сільськогосподарські рослини забезпечують високі врожаї.

 

Світовий досвід виробництва і використання вермікомпосту (біогумусу) свідчить, що до теперішнього часу немає подібного йому по ефективності, екологічній чистоті і надійності добрива.

 

Оздоровчий вплив біогумусу на ґрунти визначає його багата мікрофлора, серед якої є мікроорганізми, які засвоюють азот із повітря і виробляють біологічно активні речовини. В ньому багато ензимів, які надходять зі стравоходу черв'яків. Все це сприяє активізації мікробіологічних процесів що проходять у ґрунті, мобілізації і сприянню його потенційної родючості.

Висока мікробіологічна насиченість біогумусу забезпечує безперервне утворення аскорбінової кислоти, при цьому виділення мікроорганізмами активних метаболітів, зокрема таких, як ауксин, гіберлюін та цітокініт, також сприяє процесу розвитку рослин. Ці речовини є продуктами повторного мікробного метаболізму.

Велике значення має те, що мікроорганізми, які знаходяться у вермікомпості, сприяють переходу токсичних речовин, важких металів у зв’язані форми, блокуючи надходження їх до рослин і продукцію яка з них виробляється.

Завдяки біологічній активності і поживній повноцінності вермікомпост прискорює проростання насіння, підвищує стійкість рослин до хвороб, інтенсифікує їх ріст і розвиток, прискорює дозрівання врожаю. Проте найвищий ефект від його застосуванні спостерігається при вирощуванні овочів і квітів, а також саджанців плодових і декоративних дерев.

Враховуючи те, що одна тонна підстильного гною дає прибавку 0,3 ц/га зерна, а тонна вермікомпосту – до З ц/га, можна стверджувати, що ефект використання вермікомпосту в 8–10 разів вищий, ніж найкращого гною при вирощуванні практично усіх сільськогосподарських рослин. При цьому, транспортні витрати при використанні цього добрива порівняно з іншими видами, скорочуються у 5–8 разів. До цього варто додати і те, що практично при використанні гною завжди існує загроза разом з ним потрапляння до полів великої кількості насіння бур'янів та різних патогенних мікроорганізмів.

Сипкий, у десять разів легший, ніж рівна йому за поживною якістю маса гною, біогумус значно практичніший при внесенні його у ґрунт, як під оранку, – культивацію, поверхневим засобом, так і локально перед сівбою чи після неї, протягом вегетації рослин, в сухому чи рідкому вигляді.

Отже, при його використанні можна уникнути труднощів, пов'язаних із суворою необхідністю внесення добрив в чітко регламентований, короткий термін.

Дозування вермікомпосту, має чисто економічний характер і досить умовне. Воно визначається мінімальною ефективною дозою для тих чи інших рослин. При цьому треба відмітити, що на відміну від гною, вермікомпостом неможливо перегноїти ґрунт, він не може негативно впливати на рослину і діятиме як добриво на протязі багатьох років.

В багатьох країнах світу вермікомпост (біогумус) давно став вигідним товаром і чимало виробників, спеціалізуючись на його виробництві, мають високі прибутки. Всі, хто використовує біогумус, знають, що незначні дози цього добрива забезпечують 30–50% прибавки екологічно чистого врожаю, з високими смаковими якостями і довгим терміном зберігання.

Таким чином, відновлення життя у ґрунті створює умови для життя на землі, умови необхідні для повного прояву спадкових можливостей рослин, розкриття всіх ресурсів їх продуктивності. Використання вермикомпосту (біогумусу) дає вагомий комплексний ефект тривалої дії, який в подальшому надасть можливість зменшити використання мінеральних добрив та хімічних засобів захисту рослин – це шлях значного здешевлення продукції і підвищення її споживчої якості.
Категорія: Статті | Додав: innovations-club (28.06.2012)
Переглядів: 1948 | Теги: органические удобрения, биогумус, экология почвы, вермикомпост
Всього коментарів: 0